Boğa Burcu Kadını ve Erkeğinin Özellikleri

By Burcu

boğa, dürüstlük, iştahlı, sabır, sanat

Boğa Burcu 21 Nisan – 21 Mayıs 

TEMEL ÖZELLİKLER
Yönetici Yıldızınız: Venüs (Güzellik, sevgi ve güzel sanatları temsil eder)
Grubunuz: Toprak, negatif
Burcunuzun cinsiyeti: Dişi
Üstün yeteneğiniz: Sıcakkanlı olmak ve istediğini bilmek
Özelliğiniz: Dost ruh ve koruyuculuk. Astrologlar Boğa için \”Zenginlik Burcu\” olarak söz eder.
Emeliniz: Devamlı ileri atılım
Amacınız: Mal, mülk, lüks ve büyük servet sahibi olmak
Anahtar Sözcüğünüz: Süreklilik
Yenmeniz gereken huyunuz: Alınganlık, küsmek, lüks özlemi ve bencillik
Uğurlu gününüz: Cuma
Uğurlu sayılarınız: 5, 6, 13, 188, 4524
Uğurlu taşınız: Zümrüt
Uğurlu renkleriniz: Pembe, gök mavisi, krem ve koyu yeşil
Uğurlu çiçekleriniz: Kırmızı gül, pembe karanfil ve şebboy
Uğurlu kokularınız: Karanfil, elma çiçeği
Hoşlandığınız müzik: Senfoniler
Olası hastalıklarınız: Boğaz, boyun ve hormon hastalıkları
Çok iyi anlaştığınız burçlar: Başak, Oğlak
İyi anlaştığınız burçlar: İkizler, Yengeç, Balık, Koç
Kötü anlaştığınız burçlar: Kova, Aslan, Akrep
Ne iyi ne kötü: Terazi, Yay
Başarılı olacağınız meslekler: Hemen hemen her mesleğe yeteneğiniz var Askerlik, doktorluk, kimya alanı, dişçilik, mimar, müteahhit, demir çelik işleri, ticaret, mühendislik, endüstri dalları, bankacı, pratik meslekler
Burcun ünlüleri: Asil Nadir, Barbra Streisand, Cher, Erol Büyükburç, Gary Cooper, Henry Fonda, Hitler, Honore de Balzac, Johannes Brahms, Kanuni Sultan Süleyman, Karl Marks, Kraliçe II. Elizabet, Lenin, M.Ali Clay, Nükhet Duru, Öztürk Serengil, Rudolph Valentino, Salvadore Dali, Shakespare, Sigmund Freud, Stevie Wonder.

GENEL ÖZELLİKLER
Boğasız bir burçlar halkası asla düşünülemez. Boğa varlığıyla dünyaya renk ve zenginlik katar, umut verir. Boğa insancıl ve sıcakkanlıdır. Doğa ona insancıl hareketlerin hepsini vermiştir. Boğa burcu aşkı temsil eden Venüs tarafından yönetilir. Sanat ile içli dışlıdır. Doğaya ve toprağa değer verir. Boş zamanlarında genellikle balık tutarken yada dolaşırken bulabilirsiniz boğa insanını. Sıradan hayatı sever ve değişiklik boğa insanına göre değildir asla. Ani bir iş değişikliği yada özel hayatındaki değişiklik bir anda boğa insanını alt üst edebilir ve tekrar huzuru bulması biraz zaman alabilir. Var olduğu sürece hayatında güven ve dayanışma ister. Boğa insanı her şeyin sonsuza kadar aynı kalacağına inanmak ister ve öylede yaşar. Boğa insanı tam bir sabır ve istikrar insanıdır. Dayanıklıdır. Başkaları zora gelemez ve bir yerden sonra kaçarken boğa insanı dayanır ve elindekileri sonuna kadar koruyup kollamaya çalışır. Hayatındaki her şey paramparça olsa dahi onları tekrardan toplayıp bir araya getirebilecek güce sahiptir. Çevreye zor ayak uydurduklarından kesin kuralları olan işleri severler. İşler ne kadar zorlaşırsa zorlaşsın oradan kaçan en son insan boğa insanıdır. Boğa insanının koruma içgüdüsü çok yüksektedir. Herhangi bir şeyi sahiplendikten sonra korumak pahasına varını yoğunu ortaya serebilir. Boğa insanına mantık mı duygularınız mı diye soracak olursanız Hiç şüphesiz duygularım cevabını alacaksınız. Büyük başarıları ancak duygusal yönden o olaya yakın hissediyorsa elde edebilirler. Duygu olmayan bir işte ilgileri hemen kaybolur. Sabırlıdırlar ancak her insan gibi onlarında tahammül edemedikleri durumlar yada olaylar karşılarına çıkabilmektedir ve bu durumlarda hayvanlar alemindeki akrabaları gibi şiddetle hücuma geçebilirler. Dik kafalıdır ve bu sayede geç sinirlenirler. Sinirlenmeleri için bir sebep göremediklerinden sabırlı gibi gözükürler ama bunun altında yatan sebep dik kafalılığın verdiği vurdumduymazlıktır. Boğa genelde sabit fikirlileri temsil eder ve hayatı değişmez bir siyah beyaz resim gibi görür. Boğa insanı finansal kararlarda dikkatlidir ve riskleri önceden tahmin edebilir. Boğalar akıllı insanlarla sohbet etmeyi ve arkadaşlık kurmayı severler. Eğer bir ortamda katlanamayacağı kişi yada kişiler var ise boğa insanı asla bu düşüncesini saklamaz ve her ne olursa olsun o kişiyle aynı ortamı paylaşmaz. Bu durumda da dürüst yapısını ortaya koyar. Boğalar fiziksel açıdan oldukça çekicidirler ve bunda son derece farkındadırlar. Bakımlı görünmeyi severler. Boğa insanları iştahlı ve zevkle yemek yerler. Yemek yemek onlar için her şeyden ayrı bir keyiftir ve aslında bu keyifleri onları biraz zor duruma düşürebilir. Hayatları boyunca kilo problemi çeker ve kilolarla savaşmak zorundadırlar. Kararını veren bir boğayı hiç kimse bu kararında vazgeçiremez. Onu durdurabilene aşk olsun. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Nisan ve 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Mayıs Günü Doğanlar Boğa Burcu Grubuna Girmektedir.

 

About the author

Gülümsemek için varım. Ya siz ?

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}