Yumurta Dolması

By Yasemin Güneş

kahvaltılık, mutfak, yemek tarifleri, Yumurta

Yumurta Dolması

Recipe Type: Kahvaltılık
Cuisine: Türk
Author: Zeynep
Prep time:
Cook time:
Total time:
Serves: 3 Kişilik
Yumurta dolması hazırlanışı pratik, yumurtaya ayrı bir tat ve sunum katan, kahvaltı sofralarınızı süsleyecek bir tarif. Eğer denemediyseniz bir an önce yumurta dolması tarifimizi deneyin.
Ingredients
  • 3 adet yumurta
  • 2 kibrit kutusu kadar beyaz peynir
  • 1 yemek kaşığı mayonez
  • Pul biber
  • Bir kaç dal maydanoz ve dereotu
Instructions
  1. Yumurtaları katı olacak şekilde, yaklaşık 10 dakika haşlayın ve soğuyunca kabuklarını soyun. Yumurtaları düz bir şekilde uzunlamasına ortadan ikiye kesin(yumurta dolması yapılışı fotoğrafındaki gibi). İçlerindeki yumurta sarılarını çıkarıp, ayrı bir kaba alın.
  2. Yumurta sarılarına beyaz peyniri de ekleyip, çatalla ezin. Bu karışıma mayonez ve pul biberi de ekleyip, karıştırın.
  3. Hazırladığınız harcı krema sıkma torbasına koyun. Maydanozları servis tabağına dairesel olarak yerleştirin. Tabağınızdaki maydanozların ortasına kesilen yumurta beyazlarını dizin ve hazırladığınız harçtan içlerine ‘yumurta dolması tarifi’ fotoğrafındaki gibi bolca sıkın.
  4. Yumurta dolması hazır. İsterseniz yumurta dolmalarının üzerine ekstradan pul biber serpiştirerek servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun.

 

Yasemin Güneş

About the author

Kitap okumak ve makale yazmaktan hoşlanır. Seyahatlarde günlük tutmayı sever. Burcu vakit buldukça Kadinca.com online dergisinde yazmaktan çok mutlu oluyor.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}