Erkek Nasıl Sevilir? -2-

By Seda

aşk, erkek, kadin, sevgi

 

Net olmaya devem ediyorum. “Erkek Nasıl Sevilir -1-“ in devamı niteliğindeki bu yazım da yine yapılması gerekenleri ve yapılmaması zorunlu olan önemli tavır ve hareketleri içeriyor. Listeden kaldığımız yerden devam:

6-      Mutlu anlarınız için şükretmeyi bilin.

7-       Erkeğinizi daraltmayın. Onun da kendi özel alanına ihtiyacı var!

8-      Verdiğimiz gibi, almayı da bilmeliyiz.

9-      Ona kendini muhteşem hissettirin.

10-    Her gün yeni bir gün!

 

[highlight]Mutlu anlarınız için şükretmeyi bilin[/highlight]. Birlikte, bir çift olarak yaşadığınız mutlulukları özellikle hatırlayın ve birlikte başardıklarınızı asla yabana atmayın.  Sevginiz kadar, birlikte olmanın size verdiği mutluluk da ilişkinizin bir parçası olmalı. Ancak bu sayede, gelecekte yaşanacak olan güzel anları  düşünmek, hayatınızın bir parçası olacaktır. Birlikteliğinizi sık sık cilalamakta fayda var. Ancak, gelecekle ilgili düşünceleri birer beklenti boyutuna sokmaktan sakınmalısınız. Beklentiler sizi kısıtlamaya başladığı takdirde, hayal kırıklıklarına yol açabilir. Konunun özünden uzaklaşmamaya gayret edin.

[highlight]Erkeğinizi daraltmayın. Onun da kendi özel alanına ihtiyacı var![/highlight] Biz kadınlar sürekli ilgi beklerken, erkekler de kendi alanına ve kendi kendine geçireceği, kendine özel zamanlara ihtiyaç duyar. Onların kafaları belli bir işe veya hobilerine konsantre olduklarında rahatlar, konuştuklarında ve paylaştıklarında değil! O anda yapmak istediği şey neyse, buna müsade etmeli ve saygı duymalısınız. Kabul edelim, her zaman ilgi odağında olmanktan hoşlanıyoruz belki ama  arada bir bırakalım; dağınık kalsın. Çünkü biz kadınlar herhangi stresli bir durum karşısında, doğal yapımız gereği, erkeklerimize nazaran çok daha çabuk şekilde karar verebiliyoruz. Ama erkeklerin konuyu algılamak, ne hissettiğini bulmak ve bunu tanımlayabilmek için kesinlikle daha fazla zamana ihtiyacı var. Bu zamanı onlara tanımalı ve ani tepkiler vermemeliyiz. Hiçbir sebep yokken bile yalnız olmak isteyebilirler. Bu gerçeği kabul ettiğimizde ve bu gerçekten rahatsız olmayıp, söz konusu zamanı kendimiz için de bir fırsat olarak gördüğümüzde inanın her iki taraf da çok rahatlayacaktır.

[highlight]Verdiğimiz gibi, almayı da bilmeliyiz.[/highlight] Sevgi olgusu almaktan çok vermekle alakalı gibi görünse de, eğer haddinden fazla verici bir tavır sergilersek, karşımızdan gelecek sevginin bize ulaşmasını imkansız hale getirmiş olabiliriz. Alabileceğinden fazla sevgi göstererek onu boğmaktan kaçının. Erkeğin sevgisini göstermesine de fırsat verin. Bu beklediğimiz şekilde olmayabilir. Ne çıkar? İyi niyetimizi koruduğumuz sürece, içinde yatan sevgiyi görebiliriz.

[highlight]Ona kendini muhteşem hissettirin.[/highlight] Erkekler kendilerini iyi hissetmek ihtiyacındadır ve sıklıkla bunun tam tersine, kendilerini yetersiz hissedebilirler. Güçlü yönlerini bilseler de, bu onlara bir türlü yetmez! Böylesi durumlarda ona ne kadar muhteşem olduğunu hatırlatacak biri hiç de fena olmaz! “Ben hakikaten harikayım!” Siz de onaylayın! Bırakın bunu hissetsin. Sizden de duysun, görsün. Hem yalan da değil, boşuna mı sevdiniz onu? Tam olarak istediği adam olabilir o! Bu imkansız değil! Yeter ki siz ona kendini iyi hissettirmeye devam edin. İçtenlikle elbette.

[highlight]Her gün yeni bir gün.[/highlight] Her güne ilişkinizin ilk günüymüşçesine başlayın. Onun hayatınızda olmasından duyduğunuz mutluluğu kendisine mutlaka ifade edin ve bunu her gün farklı farklı yollarla tazeleyin. Birbirinize duyduğunuz yakınlık ve sevginiz böylece kuvvetlenecektir. Ne hoş bir rutin, değil mi?  “Hayatım seninle daha güzel. İyi ki varsın!” Küçücük bir nüans dahi dünyaları değiştirebilir. Unutmayın, erkeğinizin mutluluğu, sizin de mutluluğunuz.

About the author

Seda düşünmeyi, üretmeyi ve paylaşmayı sever. Mutlu olmak için çalışır. Hayatı ve kendini sorgular. “Neden?”ler kadar, “Nasıl”lar peşindedir. “An”ları yakalamak ve yaşamak gerektiğine inanır.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}