Romantik Bir Buluşma İçin İpuçları

By Didem Bektaş

aşk, ilişki, romantizm

İlişkiniz yeniyse bu tür buluşmalara mümkün mertebe özen gösterilmeli. Gerek kadın gerekse erkek organizasyonu kim düşünüp hazırlıyorsa, dikkat etmesi gereken kurallar vardır. Örneğin mekan seçimi ilgi çekici olmalıdır. Sevgilinizi az çok tanıyorsunuz ve onun zevkine uygun hoş bir ortam ayarlayabilirsiniz. İlk karşılaştığınız mekan olabilir. Evinizi romantik bir buluşma yeri haline getirebilirsiniz. Deneyimli kişilerden mutlaka destek alın. Klasik olacak ama, loş mum ışıkları, sevdiği çiçekler, fonda hafif bir caz müzik, güzel kokulu bir oda spreyi, harika bir masa ve tabii ki şıklık içinde olan siz!

Beraber yapmaktan keyif aldığınız herhangi bir şeyi de bu etkinliğe ilave edebilirsiniz. Mesela film izlemekse bu, en güzel filmleri toplayın ve dvd oynatıcınızı hazır edin. Müzik dinlemekse, yine en sevdiği şarkıları bir cdde bir araya getirin ve ona sunun. Hediye almayı seviyorsa, ki romantik buluşmalarda bu önemlidir, almak istediği şeyleri zamanında not edin bir yerlere ve o gün o hediyeyi ona sunun. Aşkınızı pekiştirecek en önemli şeylerden biri de, unutmamaktır. Daime en sevdiği ve yapmak istediği şeyleri hatırlayın ve beklenmedik bir anda karşısına çıkarın. Aşkınız katlanacaktır.

En sevdiği kokuyu bilmiyorsanız çaktırmadan odasına girip kokularını inceleyin, sürdüğü parfümün kokusunu unutmayın. Birlikte mutlaka alışverişe çıkın. Bir kadının zevkleri en iyi alışverişte anlaşılır. Kadınlar alışverişe bayılır. Tabir-i caizse iki eli kanda olsa alışverişe hayır diyemez. Siz siz olun, partnerinizi alışverişe yalnız göndermeyin. Çaktırmadan tüyoları böylece almış olursunuz. Buluşmada temiz ve şık olmak ayrıca aşırıya kaçmayan sadelikte olmak çok önemli. Bunun aksi, karşı tarafta yanlış düşünceler uyandıracaktır. Hoş ve hafif bir koku yeterli. Makyaj sade ama etkileyici olmalı. Saçları yaptırmaya gerek yok doğal bir model güzelliğinizi ön plana çıkarır. El bakımı yapılmalı, dişler temiz olmalı.

Geç kalmak sizi bitirir buluşma saatinden daha önce orada olun. Kadınlar kendilerine şiir okunmasına bayılır. Mümkünse ona ait yazdığınız kendi şiirinizi onun gözlerinin içine bakarak okuyun. Aşık erkek her daim romantiktir. Bırakın içinizden geldiği gibi aksın herşey. Doğal olun, gerçek duygularınız ve heyecanınızı gizlemeyin. Kadınlar aşık ve heyecanlı erkeklere güvenir ve onlara aşık olur. Hiçbir şey aklınıza gelmiyorsa bunu en iyi başaran kişilere danışın. Aşk ve ilişkilerle ilgili başarı hikayelerini okuyun bir yerde bir ışık yanacaktır mutlaka.

Kendi içinizdeki cevheri romantik çocuğu ortaya çıkarmak için fazla zahmete gerek yok aslında. Çünkü, sevgilinizi gördüğünüz andan itibaren tüm planları unutacak ve aşkınıza odaklanacaksınız. Yağmur altında yürümek, üşüdüğünde ona ceketinizi vermek, elele bir filmi izlemek, çocuklarla oynamak, birlikte şarkı söylemek, tatile çıkmak gibi binlerce alternatif var.

Romantik bir buluşma illa ki bir mekanda ayarlanan güzel bir akşam yemeği değildir. Aklınıza romantizmle ilgili ne geliyorsa sevgilinize de uyan bir etkinliğe katılmak da aşkınızın göstergesi olabilir. Böylesi daha eğlenceli, kalıcı ve romantik bile olabilir. Birlikte kendi eviniz için alışverişe çıkma fikri bir kadının çok sevediği bir fikirdir. Yurtdışı veya yurtiçi seyahatlerine birlikte çıkmak da romantik seçeneklerdendir.

Siz bu konuda ne düşünüyor sunuz? Benimle paylaşırsanız çok memnun olurum. Bu sayfanın sonundaki “Cevapla” bölümünden bana cevap yazabilir siniz.

Didem Bektaş

About the author

Didem, hayatı ve hayata ait olan şeyleri hayal gücüyle pekiştirerek irdelemeyi sever. Yazı yazmak ve resim yapmak başta olmak üzere sanatsal çalışmalarda bulunmak en büyük hobileridir. Doğada yapılan her şeye bayılır. Hayat dolu ve renkli bir kişiliğe sahiptir.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}