Sevgilim Gerçekten Bana Aşık mı?

By Seda

aşık, aşk, seviyor

papatya falıKadınların hangisi şüpheci değildir? “Sevgilim gerçekten de bana aşık mı?” Öte yandan, erkekler de hep aşklarını anlatamamaktan yakınmaz mı? Ben sana hayran, sen cama tırman! Bu işin bir kolayı olmalı. O halde yeni sevgilinizin size gerçekten aşık olduğunu gösteren en büyük işaretleri aşağıda sıralıyorum.


Seviyor… Sevmiyor… Seviyor… Sevmiyor…

  mesaj yazan erkek

Size Saygı Gösteriyor. Eğer bir erkek aşıksa, karşısındaki kadına mutlaka saygı gösterir, onun hayatındaki detaylara özenlidir. Davranışları, düşünceleri… Saygısızlık etmemek için gerçekten çaba gösteriyordur. Eğer erkek arkadaşınız, sevgiliniz, kocanız, sizin fikirlerinize değer veriyorsa, karakterinize ait özelliklerinizden iltifatla bahsediyorsa, başarılarınızı kutluyorsa, size aşık demektir. Hatta en tuhaf huylarınıza dahi sempatiyle yaklaşır. Mesela kendisi sevmese dahi, sizin hastası olduğunuz çikolatadan mutlaka evde olmasını sağlar.

Her Zaman aklındasınız. Gün içinde size komik mesajlar atıyor mu? Ya da aranızda hatırası olan bir şarkıyı paylaşıyor. Bunun anlamı, siz aklına düşüyorsunuz ve elbette kendisini de size hatırlatıyor bir şekilde. Bir gün önce merak ettiğiniz bir konuyu, ertesi gün araştırılmış ve yanıtlanmış olarak bulabilirsiniz. İşi ne kadar yoğun olursa olsun… Erkeğinizin kalbinde yeriniz ne kadar sağlamsa, gün içinde sizi düşünmeye, düşündüğünü söylemeye de o kadar hevesli olur.

Konulara Uzlaşmacı Yaklaşıyor. Aşk, bir erkeğin dahi kalbini yumuşatabilir. Her zaman da haklı olmak gerekmiyor canım! Eğer erkek arkadaşınız normalde inatlaşacağı bir konu hakkında daha uzlaşmacı tavırlar sergiliyorsa, bilin ki size gerçekten aşık. Dikkat edin; müthiş sinema eleştirmeni olan sevgiliniz, bu sefer gideceğiniz sinema filmine sizin karar vermenizi onayladı mı? Tamamdır. Demek ki mantığı yerine, kalbinin sesini dinlemeye başladı. Bencil olmamaya başladığı zaman, size gerçekten de aşık olduğuna inanabilirsiniz.

Arkadaşlarının Yanında Size Sarılıyor.  Çoğu erkek, baş başa kaldığında elinden geleni ardına koymazken, her ne hikmetse, topluluk içinde kız arkadaşına dokunmaktan pek hoşlanmaz. Ayıbını, günahını bir tarafa bırakacak olursak; genel olarak bir erkek, birlikte olduğunuzu alenen sergilemekten pek de hoşlanmayabilir. Ne zaman ki topluluk içinde kolunu omzunuza attı; o zaman birlikteliğinizi artık dünyaya  gururla bildiriyor demektir. Bu hareket aynı zamanda kadınını sahiplenen bir erkeğin tipik davranışlarından biridir. Aşkın bir diğer belirtisi de, ucunda seks çıkarı olmadan da sergileyebildiği ufak sarılışlar ve dokunuşlar.

hoş çiftSizin İçin Hayatınızı Kolaylaştırmak İstiyor Kadınlar erkeklerdeki “Bana bırak, ben hallederim” yaklaşımını her zaman kabul etmeyebiliyor. Ama unutmayın, eğer erkek arkadaşınız sizin için kötü geçen bir günün sonrasında, rahatlayabilmeniz ve hatta yardımcı olmak adına sorunlarınızı dinleyip, çözme gayretine girdiyse, bu size gerçekten değer veriyor anlamına gelir. Hem duygusal olarak hem de ismen “yanındayım” mesajından daha şahane ne olabilir ki? “Seni seviyorum” demenin en ince ayrıntılarından biridir bu. Bir gülümsemeniz ona dünyaları verecektir.

 

About the author

Seda düşünmeyi, üretmeyi ve paylaşmayı sever. Mutlu olmak için çalışır. Hayatı ve kendini sorgular. “Neden?”ler kadar, “Nasıl”lar peşindedir. “An”ları yakalamak ve yaşamak gerektiğine inanır.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}