Akrep Burcu Kadını ve Erkeğinin Özellikleri

By Burcu

akrep, bencil, dahi, kinci, özgür

Akrep Burcu 23 Ekim – 22 Kasım

 

TEMEL ÖZELLİKLER
Yönetici Yıldızınız: Mars ve Pluton (Çekicilik, cazibe, savaş ve yeni sartları temsil eder)
Grubunuz: Su, negatif
Burcunuzun cinsiyeti: Dişi
Üstün yeteneğiniz: Sezgi
Özelliğiniz: Kararlılık ve inceleme
Emeliniz: Zenginlik
Amacınız: Hayat boyu zenginlik
Anahtar Sözcüğünüz: Tutkulu
Yenmeniz gereken huyunuz: Acımamak, ihmal etmek
Uğurlu gününüz: Salı
Uğurlu sayılarınız: 8, 9, 53, 783, 6591
Uğurlu taşınız: Topaz
Uğurlu renkleriniz: Korkırmızısı, siyah
Uğurlu çiçekleriniz: Kırmızı karanfil, hanımeli, ateş çiçeği
Uğurlu kokularınız: Misk, manolya
Hoşlandığınız müzik: Marşlar ve canlı parçalar
Olası hastalıklarınız: Boğaz, boyun, mesane, uretra, böbrek ve üreme organları hastalıkları, tansiyon
Çok iyi anlaştığınız burçlar: Balık, Yengeç
İyi anlaştığınız burçlar: Yay, Oğlak, Başak, Terazi
Kötü anlaştığınız burçlar: Boğa, Aslan
Ne iyi ne kötü: Koç, İkizler
Başarılı olacağınız meslekler: Yönetici, organizator, endüstri lideri, komutan, satış yöneticisi, müdür, operator dişçi, teknik mühendis, gazeteci, kimyacı, müzisyen, müzik aletleri yapımcısı, tamirci, yazarlık, denizci, havacı
Burcun ünlüleri: Alain Delon, Alfred Nobel, Burt Lanchester, Charles Bronson, Christian Bernard, Diego Maradona, Indra Gandhi, Jody Foster, Katherine Hepburn, Linda Evans, M.Kemal Atatürk, Marie Curie, Mesut Yılmaz, Monet, Nadia Comanecchi, Nazlı Ilıcak, Pablo Picasso, Prenses Charles, Rock Hudson, Süleyman Demirel, Tansu Çiller.

GENEL ÖZELLİKLER

Klasik tarzdaki astrolojide Akrep burcu kötülüğü, şiddeti ve sadizmi simgeler. Peki akrep insanları kötü insanlar mıdır? Kesinlikle hayır ama başka kişilere kötü hareketler yaptırabilecek özelliklere sahiptirler. Akrep insanları Plüton yıldızının etkisindedir ve Plüton diğer yıldızların aksine güçlü içgüdülerin yıldızıdır. Akrep insanından bir adım geride durmakta fayda vardır. Bunun sebebi duygularını kaybedecek kadar gözü karardığında bütün zehrini üzerinize akıtabilir. Akrep insanları aşırıya kaçmayı severler. Hiçbir burç hem iyi hemde kötü işlerde bu kadar olağan üstü başarılar elde etme yeteneğine sahip değildir. Bu özelliği ile diğer burçlara fark atmaktadır akrep insanları. Akrep erkeği çekilmez bir erkek tipidir. Bunun sebebi gömlek değiştirir gibi sevgili değiştirmesidir. Dahi bir burçtur ve bu burçta birçok filozof  ve bilim adamı doğmuştur. Akrepler her zaman işin basit yolundansa daha karmaşık olanını seçmekten zevk alırlar. Hayat kısa ve zevk almak en baş kuraldır akrep insanları için.  Akrep insanları hayatı bir deney olarak görebilir ama oyun bahçesi olarak asla. Yaptıkları her işi fazlasıyla ciddiye alırlar ve her zaman kesin çizgilerle çizilmiş amaçları vardır. Yollarına çıkan hiçbir problem onlar için sorun olmaz aksine savaşarak hepsini hakkıyla düzeltebilirler. Akrep insanları başkalarının hayatına burnunu sokmayı ve olayları karıştırmayı yada gizli kapaklı işleri ortaya çıkarmaya bayılırlar. Çevrelerindeki tüm sahtekar ve yalancı insanları ayırt edebilirler. Akrep insanları herkesi tek bir bakışta çözebilir ve ona karşı stratejiler üretebilirken akrep insanlarını çözmek herkese nasip olmaz. Özel hayatına fazlasıyla değer verir ve bir başkası bu alana girmeye cüret ederse anında şiddetli tepkisi ile karşılaşır. Akrep insanları egoist ve kibirlidirler. Akrep insanları bağımsızlık düşüncesini savunup özgürlüklerine düşkün olsalar dahi yalnız olmaktan nefret ederler. Yalnızlık onlara adeta acı verir. Kendisini geliştirememiş bir akrep burcu son derece kibirli ve bencildir. Ve böyle bir akrep insanı da amacına ulaşmak için elinden geleni yapmaktan asla kaçınmaz. Akrep insanı kendisine yapılan bir haksızlığı yada kötülüğü asla ama asla unutmaz ve intikamını alacağı günü sabırla bekler. Ardından da bu an geldiğinde gözünü hiç kırpmadan uçurumdan atar gibi cezalandırır karşısındakini. Akrep burçları beceriksizdir ancak akıllı olmaları ve yaratıcılıkları onları hayal ettikleri yerlere gelmelerini sağlayabilir.
23 24 25 26 27 28 29 30 31 Ekim ve 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Kasım Günü Doğanlar Akrep Burcu Grubuna Girmektedir.

 

About the author

Gülümsemek için varım. Ya siz ?

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}