Balık Burcu Kadını ve Erkeğinin Özellikleri

By Burcu

Balık, hassas, hayalperest, sakin

Balık Burcu 20 Şubat – 20 Mart

TEMEL ÖZELLİKLER
Yönetici Yıldızınız: Neptün (Hayalleri temsil eder)
Grubunuz: Su, negatif
Burcunuzun cinsiyeti: Dişi
Üstün yeteneğiniz: Başkalarına karşı ilgi, şefkat
Özelliğiniz: Canlılık
Emeliniz: Huzur
Amacınız: Servete ve mutluluğa ulaşmak
Anahtar Sözcüğünüz: Hayalcilik
Yenmeniz gereken huyunuz: Kendi değerinizi küçümsemek
Uğurlu gününüz: Persembe
Uğurlu sayılarınız: 7, 11, 73, 354, 7299
Uğurlu taşınız: Akuamarin
Uğurlu renkleriniz: Deniz mavisi, Türk yeşili, yeşil, gümüş rengi
Uğurlu çicekleriniz: İnci çiçeği, zambak
Uğurlu kokularınız: Kiraz çiçeği, zambak, limon çiçeği
Hoşlandığınız müzik: Huzur veren hafif müzik
Olası hastalıklarınız: Sindirim sistemi, sinir sistemi hastalıkları, romatizma, alkolizm
Çok iyi anlaştığınız burçlar: Yengeç, Akrep
İyi anlaştığınız burçlar: Oğlak, Kova, Koç, Boğa
Kötü anlaştığınız burçlar: İkizler, Başak
Ne iyi ne kötü: Aslan, Terazi
Başarılı olacağınız meslekler: Doktorluk, öğretmenlik, sosyal yardım görevlisi, din adamlığı, müzisyen, tasarımcı, metin yazarı, yazar
Burcun ünlüleri: Albert Einstein, Alexander Graham Bell, Antonio Vivaldi, Bobby Fisher, Christopher Atkins, Chopin, Cindy Crawford, Gorbachev, Hugo, Jerry Lewis, Lisa Minelli, Michelangelo, Ornella Muti, Rossini, Rudolph Nurayev, Ursula Andress, Yuri Gagarin.

GENEL ÖZELLİKLER
Balık insanlarının sezgileri tüm burçlardan daha güçlüdür ve bunu yöneticisi olan Neptün’e borçludur. Sezgileri, hayalleri ve çevreye kolayca uyum sağlayabilmeleri bu sayededir. Bundan dolayı da balık insanları son derece kırılgan ve hassastır. Balık insanları tamamen duygularıyla hareket eder ve hayatlarını hisleri ile yönlendirirler. Böyle duygu yoğunluğu yaşayan bir burç elbette ki hayattaki birçok hayal kırıklığını da kendisine çeker. Bu olaylardan elbetteki kırılacak ve üzülecektir ancak Neptün’ün sayesinde kendini aldatma yeteneği de oldukça gelişmiştir. Kendisini aldatamadığı anlarda büyük bir melankoli balık insanlarını beklemektedir. Balık insanları son derece iyi niyetli, nazik, kırılgan ve çok merhametlidir. Aynı zamanda rengarenk bir hayal dünyasına sahiptirler. Balık insanları üzücü olaylar ile karşılaştıklarında anında kendilerini gerçeklikten uzaklaştırabilirler. Bazı güçsüz balıklar olaylardan kaçmanın yolunu alkol yada uyuşturucuda bulurlar ne yazıkki. Gerçekleri bir yana bırakın olmayan şeyler hakkında kurdukları hayallerden dahi ürkerler. Ama bu söylediklerimizden asla balık insanlarının güçsüz olduklarını düşünmeyin bunlar yalnızca balık burcunun özellikleridir. Ancak doğum anında doğum haritasındaki diğer güçler sayesinde tüm bunlardan sıyrılabilir balık insanları. Örneğin yazı yeteneği gelişmiş balık insanları fazlasıyla vardır ve bu sayede hayallerindeki başarıyı elde edebilirler. Pek çok ünlü yazar balık insanlarından çıkmıştır. Balık insanları endişeli insanlar olduğundan hemen karamsarlığa düşebilirler ve bu karamsarlık üzüntü hali uzun sürerse sinirsel hastalıklara yol açabilir. Bunun sebebi balık insanları tüm dert ve sıkıntılarını içlerinde yaşarlar. Kimseyle paylaşmaz ve bir süre sonra bunu hayalleriyle süsleyerek yok sayıp hayatlarına devam ederler. Sıkıntılar atılmadığı ve çözülmediği sürece bitmiş sayılmazlar ama balık insanları ürkek olduklarından bunu yapmaya cesaretleri yoktur. Balık insanlarının konuşmaları sakin ve yumuşaktır. Onu saatlerce dinleyebilirsiniz hiç sıkılmadan. Balık insanları iş hayatında hayalleri sayesinde yükselirler. Yaratıcılıklarını meslek alanlarında kullanmak isterler. Örneğin reklam ajansları tamda balık insanlarına göredir. Hayal kur, hayata geçir ve hem mutlu ol hemde başarılı. Oldukça başarılı öyle değil mi? Sizi seviyoruz hayalperest balıklar.
20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Şubat ve 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Mart Günü Doğanlar Balık Burcu Grubuna Girmektedir.

 

About the author

Gülümsemek için varım. Ya siz ?

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}