Başak Burcu Kadını ve Erkeğinin Özellikleri

By Burcu

başak, düzenli, sakin, titiz

Başak Burcu 24 Ağustos – 23 Eylül

 

TEMEL ÖZELLİKLER
Yönetici Yıldızınız: Merkür (Zeka, dil ve canlılık temsilcisi)
Grubunuz: Toprak, negatif
Burcunuzun cinsiyeti: Dişi
Üstün yeteneğiniz: Disiplinli ve metodlu bir hayat
Özelliğiniz: Dikkatli ve herşeyle ilgili olmak
Emeliniz: Toplum içinde beğenilmek
Amacınız: Başarı yolunda daima yükselmek
Anahtar Sözcüğünüz: İnceleyicilik
Yenmeniz gereken huyunuz: Çekingenlik ve cesaretsizlik
Uğurlu gününüz: Çarşamba
Uğurlu sayılarınız: 0, 5, 16, 888, 6848
Uğurlu taşınız: Koyu mavi safir
Uğurlu renkleriniz: Açık sarı, açık mavi ve kobalt mavisi
Uğurlu çicekleriniz: Açelya, sarı menekşe, lavanta çiçeği
Uğurlu kokularınız: Leylak, limon ve sardunya
Hoşlandığınız müzik: Eski, romantik şarkılar
Olası hastalıklarınız: Karın bölgesi hastalıkları, karaciğer, pankreas, bağırsak, apandisit, ayak ve sinir hastalıkları
Çok iyi anlaştığınız burçlar: Boğa, Oğlak
İyi anlaştığınız burçlar: İkizler, Yengeç, Balık, Koç
Kötü anlaştığınız burçlar: Kova, Aslan, Akrep
Ne iyi ne kötü: Terazi, Yay
Başarılı olacağınız meslekler: Çeşitli ilim dalları, özellikle eczacılık ve teknik alanlar, edebiyatçı, yazar, gazeteci, yayıncı, kitapçı, matbaacı, sekreter, araştırmacı, postacı, muhasebeci
Burcun ünlüleri: Adnan Saygun, Agatha Christie, A. Dvorak, Buyuk İskender, Greta Garbo, Jimmy Connors, Larry Hagman, Linda Gray, Michael Jackson, Peter Falk, Peter Sellers, Pierre Curie, Raquel Welch, Richard Gere, Sean Connery, Sophia Loren, Uğur Dündar, Vitali Hakko.

GENEL ÖZELLİKLER
Eğer odaya girdiğinizde kendinizi müzede gibi hissediyorsanız ve orada masanın üzerindeki kalemler kağıtlar düzenli bir şekilde dizili ise hiç  düşünmeden başak insanının evinde olduğunuzu anlayabilirsiniz. Başak Merkür tarafından yönetilir ve Merkür aklın gezegenidir. Bu nedenle sık sık ruhsal karmaşa yaşarlar. Başak Zoydak2ın 6. Burcudur ve aklı ile diğer burçlardan ayrılır. Akıllı ve iyiyi kötüyü ayırt edebilme özellikleri belirgindir. Başak insanları dikkatlidir ve bir olaya başlamadan önce  iyice düşünüp karşılaştırıp tartar ve öyle karar verirler. Başak insanlarının ayakları sağlam bir şekilde yere basar ve zaten başağı etkileyen madde topraktır. Zodyak’ın sorunlu burçları arasından özellikle yengeç insanları birine dayanma isteği duyduklarından başak insanları onlar için huzur yuvası ve ana kaynağıdır. Çoğu insanları şaşkına çeviren olaylar başak insanlarına genellikle sıradan gelir. Başak insanlarını kolay kolay şaşırtamazsınız. Genellikle çabuk ve doğru kararlar vermeleri açısından doktor yada hemşirelik gibi insan hayatının ellerinde olduğu meslek guruplarında başak insanlarını görmek şaşırtıcı olmasa gerek. Başak insanı aynı zamanda sakindir. Örneğin fazlasıyla sorunlu müşterisi olan bir AVM’de müdür olarak görev alması onu hiçbir şekilde zorlamaz. Olayları soğukkanlılık ile çözümleyebilir.  Başak insanları Merkür’ün çocukları olarak fazlasıyla akıllıdırlar. Başak insanları için takvimleri kutsal kitapları gibi önemli ve baş sıradadır. Bu takvimde en önemsiz anların dahi işaretli olduğunu göreceksiniz. Her an zarar göreceklerinden korkarak etraflarına hep bir duvar örerler ve sonrada hayatlarında hiç heyecan yok diye şikayet ederler. Başka burçların sinirini bozan bir başka özellikleri ise kendilerine fazlasıyla dikkat etmeleridir. Başak insanları gerçek ile hayal arasında ince bir çizgi dahi olsa fark edebilirler ve bu yüzden keyifli olduğu anlar nadirdir. Olayları fazla ciddiye alırlar. Başak insanlarına bir eşyanızı ödünç verirseniz aynı şekilde geri alacağınızdan emin olabilirsiniz. Dikkat ve özenle kullanır ve geri iade ederler. Başak insanları ailelerine fazlasıyla bağlıdırlar. Başak insanları düzenli ve titiz yaşam tarzlarından dolayı uzun ve sağlıklı bir hayat sürdürebilirler. Genellikle düzenlerini koruyabilmek adına tek yaşamayı tercih ederler. Gençliklerinin en deli çağlarında dahi partiden partiye koşan bir insan asla olmazlar. Başak insanları genellikle saygıdeğer işlerle ve hareketler ile gündeme gelmeyi severler. Kötü bir yönünden bahsetmek gerekirse de kendilerini diğer insanlardan daha üstün gördüklerinden fazlaca küstahtırlar. Özellikle yaşlı başak insanları sabit fikirli ve hareketsizdirler.
24 25 26 27 28 29 30 31 Ağustos ve 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Eylül Günü Doğanlar  Başak Burcu Grubuna Girmektedir.

 

About the author

Gülümsemek için varım. Ya siz ?

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}