İkizler Burcu Kadını ve Erkeğinin Özellikleri

By Burcu

hayalperest, hız tutkunu, ikizler, zodyak

İkizler Burcu 22 Mayıs – 21 Haziran

TEMEL ÖZELLİKLER
Yönetici Yıldızınız: Merkür (Zeka ve canlılık temsilcisi)
Grubunuz: Hava, pozitif
Burcunuzun cinsiyeti: Erkek
Üstün yeteneğiniz: Üstün zeka
Özelliğiniz: Yardımcı olmak, neşe yaratmak
Emeliniz: Gazetecilik, yazarlık
Amacınız: Büyük isim yapmak, ünlü olmak
Anahtar Sözcüğünüz: Süreklilik
Yenmeniz gereken huyunuz: Çok konuşmak
Uğurlu gününüz: Çarsamba
Uğurlu sayılarınız: 3, 5, 24, 233, 3545
Uğurlu taşınız: Akik ve inci
Uğurlu renkleriniz: Sarı, gri, mavi, açık mavi
Uğurlu kokularınız: Gardenya, yasemin, sümbül
Hoşlandığınız müzik: Modern Batı Muziği, hareketli ve canlı parçalar
Olası hastalıklarınız: Solunum ve sinir sistemi hastalıkları, akciğer hastalıkları, romatizmal hastalıklar
Çok iyi anlaştığınız burçlar: Terazi, Kova
İyi anlaştığınız burçlar: Yengeç, Aslan, Koç, Boğa
Kötü anlaştığınız burçlar: Başak, Yay
Ne iyi ne kötü: Akrep, Oğlak, Balık
Başarılı olacağınız meslekler: Komisyoncu, bankacı, yargıç, avukat, diplomat, edebiyatçı, yazar, kuyumcu, mufettiş, gazetecilik, radyo sunuculuğu, bilgisayar uzmanlığı
Burcun ünlüleri: Adile Naşit, Bülent Ecevit, Cem Ceminay, Clint Eastwood, Çetin Altan, Erdal İnönü, Joan Collins, John F. Kennedy, John Wayne, Kathleen Turner, Nilüfer, Marilyn Monroe, Schumann, Paul McCartney, Tony Curtis.

GENEL ÖZELLİKLER

Zoydak’ın 3. Burcu ikizlerdir. Antik çağlarda bu burcu Tanrıların arabası olarak nitelendirirlerdi. İkizler cıva gibidir asla yerinde duramaz. İkizler insanına Güneş gıpta edilecek kadar çok zeka vermiştir. Hava grubuna ait olan bu burç değişken ve tahmin edilemeyen bir karaktere sahiptir. İkizler pozitif, canlı ve sağlam karakterlidir. İkizler özgürlüğüne oldukça düşkündür ve bu yüzden ikizler anne babası olması fazlasıyla zorlayıcıdır. Hep çocuğunuzu özgür tutmak zorunda kalacaksınız. İkizler beceri gerektiren hız oyunlarını severler. Örneğin sporu çok sever ve futbolda oldukça başarılıdırlar. Aynı zamanda hız tutkularından dolayı kayağı, dalmayı, ata binmeyi, su kayağını, paraşütle atlamayı kısacası vücudun adrenalin salgıladığı tüm spor dallarından son derece keyif alırlar. Golf ikizler insanına fazlasıyla yavaş gelir mesela. Bu burçta doğan ve Merkür tarafından yönetilen ikizler insanlarında pilot lisansı sık sık karşılaşılır çünkü tehlikeyi severler. Ellerindeki tek bir işle uğraşmayı sevmezler ikizler insanı için aynı anda birkaç işi yapabilmek doğaldır ve sıkıcı değildir. İkizler insanı cazibeli, liderlik yeteneğine sahip, neşeli, gayretlerini endişeli ve sorunlu olduklarında bile kaybetmeyen iyimser insanlardır. İkizler çokta dürüst sayılmazlar ama açık ve tarafsız tavırlarıyla hayli dikkat çekicidirler. Doğallardır ve genellikle ilgi odağıdır. Çevrelerinde genellikle entelektüel insanlar olur. Güncel olayları takip ederler ve bundan dolayı her ortamda her koşulda konu hakkında bilgilerini paylaşabilir tartışmalara katılabilirler. Fikirleri her an değişebilir her şekilde ortama ayak uydurabilirler. Adeta bir bukalemun gibidirler. İkizler karşısındakine masal dahi anlatsa onu o kadar akıcı ve gerçekçi anlatır ki karşısındaki bir an bile olsun bu konunun doğruluğundan şüphe etmez. Değişken yapılı ve duyguları göstermeyen bir kişiliğe sahiptirler ve kimsenin gerçek yüzünü görmesine izin vermez. Romantik, idealist ve hayalperesttir. Hayalini kurdukları olaylara bir süre sonra kendileri bile inanabilirler. Sanatta yeteneklidirler. İkizler bilim dallarına meraklıdır ve onları değişik bilim dallarını denerken bulabilirsiniz. Duygularını fazla belli etmese de çoğu insandan çok daha fazla umutsuz ve üzgün anı olur. Hatta bu ruh halini kendi kendine yenemeyip ya alkol ile iyileşmeye yada ilaç tedavisine başvurur. Ama tüm bunlara rağmen yinede oldukça güçlü bir yapısı vardır. Sürekli değişiklik isteyen ikizler çevresindekiler bir hayli zor durumlar yaşatabilir. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Mayıs ve 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 21 Haziran Günü Doğanlar İkizler Burcu Grubuna Girmektedir.

 

 

About the author

Gülümsemek için varım. Ya siz ?

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}