Koç Burcu Kadını ve Erkeğinin Özellikleri

By Burcu

açıksözlü, dürüst, koç, sabırsız

Koç Burcu 21 Mart – 20 Nisan

TEMEL ÖZELLİKLER
Yönetici Yıldızınız: Mars (Çekicilik, savaş ve seks temsilcisi)
Grubunuz: Ateş, pozitif
Burcunuzun cinsiyeti: Erkek
Üstün yeteneğiniz: Canlılık ve hareket
Özelliğiniz: Yeni girişimler, cesaret ve atılganlık
Emeliniz: Öncülük, liderlik, yol göstericilik
Amacınız: Başarı ve zafer
Yenmeniz gereken huyunuz: Sabırsızlık
Uğurlu gününüz: Salı
Uğurlu sayılarınız: 6, 9, 15, 343, 2618
Uğurlu taşınız: Pırlanta
Uğurlu renkleriniz: Kan kırmızısı, nar çiçeği
Uğurlu çiçekleriniz: Lale, papatya
Uğurlu kokularınız: Manolya, lavanta, ıtır
Hoşlandığınız Müzik: Hızlı tempolu parçalar ve marşlar
Olası Hastalıklarınız: Baş ve böbrek hastalıkları, yanıklar
Çok iyi anlaştığınız burçlar: Aslan, Yay
İyi anlaştığınız burçlar: Boğa, İkizler, Kova, Balık
Kötü anlaştığınız burçlar: Yengeç, Terazi, Oğlak
Ne iyi ne kötü: Başak, Akrep
Başarılı olacağınız meslekler: Politika, organizatörlük, yöneticilik, endüstri, mühendislik, işletemecilik, komutanlık, kimyacı, operatör, demir ve çelik işleri, makine, mizah ve fıkra yazarlıgı, eleştirmenlik, ressamlık, müzik, artist, konfeksiyonculuk, parfüm işleri
Burcunuzun Ünlüleri: Charlie Chaplin, Descartes, Dr. Yıldırım Aktuna, Fatih Sultan Mehmet, Johann Sebastian Bach, Marlon Brando, Neşe Karaböcek, Ömer Şerif, Tenesse Williams, Sakıp Sabancı, Vincent Van Gogh, Yüksel Uzel, Zeki Alasya.

GENEL ÖZELLİKLER

Koç Zoydak’ın ilk burcu olduğundan yeni başlangıçları ve doğumu temsil etmektedir. Koç insanının doğal, içgüdüsel ve hayattan zevk alan bir yapısı vardır. Bu yüzden karşısındakini yoran çekingenlik huyuna bir hayli uzaktır. Hayatı eğlenceli bir macera gibi görürler. Hayat bir oyun ve aşamaları geçilmek içindir. Tüm olanakları yakalayıp değerlendirmek isterler. Biraz Egoist bir burç olduğuda söylenebilir aslında. Başkalarının kendisi hakkında ne düşündüğünün hiçbir önemi yoktur. Hayatta yalnız kendi doğruları vardır ve kimse onu bildiğinden şaşırtamaz başka yola saptıramaz. Koç, hayatının her alanını daima meydan okurmuşcasına yaşar. Koç insanı, cesaretli ve enerjiktir. Bunları sonradan değil doğuştan kazanır ve bu onun liderlik özellikleridir. Bunlardanda çıkan sonuç koçlar kolaylıkla yalnız yaşayabilir her konuda kendileri karar verir ve asla kimseye ihtiyaç duymazlar. Koçlar her koşula rahatça ayak uydurabilirler. Koç insanı anlık tepkiler gösterir, bütün cesareti, enerji ve yaratıcılığı anlık bir meydan okumadır. Koçlar çözülmemiş sorunlardan nefret eder ve uzun süreli uğraştıracak meselelerde sık sık hevesini kaybedebilir. Bu yönü birazda uğrunda bitin gücünü harcadığı o meseleyi çokta istemediği izlenimini yaratabilir. Son karar anını yaşamaktan nefret eder ve tereddütleri vardır. Koçlar ıvır zıvır işlerden hiç hoşlanmazlar. Koç insanı devamlı yenilik peşindedir ve hayatlarının sonuna kadar böyle yaşarlar. Bu onların kişiliğidir. Fazlaca açık sözlü ve dürüstlerdir. Bu yönleri ile insanları kırabilirler. Kozmik sistemde hayat veren ve hayatı koruyan Güneş, en büyük etkisini bu burçta gösterir.  Koç doğaldır ve bunu kendisine hiçbir şekilde sınır koydurmamasına ve koymamasına borçludur. Koç insanları kendilerini çok beğenmiş insanları çokça sevecen olsalar dahi yanlarına yakıştırmazlar. Onu sınırlamaya çalışan biri yada bir etken hissettiği anda  koç içindeki savaşçı ruhu anında ortaya çıkartır. Koç insanı her şeyi beğenmez ve oldukça seçicidirler. Koç duygularını çok belli eden bir burç değildir. Aldırmıyor gibi gözükse dahi çok derinden yaralanmış olabilirler. Birinde oldu da yardım istedi yada paylaşım istedi geri çevrildiyse kendini öfkeli ve kızgın bir havanın içine sokar. Ama bu durumu çabucak atlatır. Koç insanları hastalık derecesinde sabırsızlardır. Dış görünüşlüleri açısından ışıltılı olduklarından dış görünümlerinden de kolayca tanınabilir koç burçları. Koçlar başları önde yürürler. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Mart ve 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Nisan Günü Doğanlar Koç Burcu Grubuna Girmektedir.

About the author

Gülümsemek için varım. Ya siz ?

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}