Yengeç Burcu Kadını ve Erkeğinin Özellikleri

By Burcu

duygusal, gizemli, sinsi, yengeç

İkizler Burcu 22 Haziran – 23 Temmuz

TEMEL ÖZELLİKLER
Yönetici Yıldızınız: Ay (Duyguların temsilcisi)
Grubunuz: Su, negatif
Burcunuzun cinsiyeti: Dişi
Üstün yeteneğiniz: Sabırlı olmak
Özelliğiniz: Merhametli, yumuşak huylu, iyi niyetli olmak
Emeliniz: Büyük para sahibi olmak
Amacınız: Daima yükselmek
Anahtar sözcüğünüz: Koruyuculuk
Yenmeniz gereken huyunuz: Dikkatsizlik
Uğurlu gününüz: Pazartesi
Uğurlu sayılarınız: 2, 4, 12, 88, 456, 9742
Uğurlu taşınız: Yakut ve ay taşı
Uğurlu renkleriniz: Beyaz, gümüş, açık gri, mor, bazen de koyu siyah
Uğurlu çiçekleriniz: Nilüfer, beyaz gül, zambak
Uğurlu kokularınız: Misk, müge, leylak
Hoşlandığınız müzik: Romantik şarkılar
Olası hastalıklarınız: Göğüs ve solunum yolu hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, ülser
Başarılı olacağınız meslekler: Turizm, otelicilik, ithalat-ihracat, pilotluk, gemicilik, petrolcülük ve sivil maddelerle ilgili olan meslekler, kimyagerlik, eczacılık
Burcunuzun ünlüleri: Barbara Cartland, Bedrettin Dalan, Bill Cosby, Brigitte Nielsen, David Hasselhoff, Ernest Hemingway, Giorgio Armani, Isabella Adjani, Jul Sezar, Kenan Evren, Lady Diana, Louis Armstrong, Müjde Ar, Nathalie Wood, Pierre Cardin, Sezen Aksu, Sylvester Stallone, Türkan Şoray, Tom Cruise, Yul Brynner.

GENEL ÖZELLİKLER

Sevgili yengeç insanları oldukça gizemlisiniz bu kesin ve bunu Ay’ın etkilerine borçlusunuz. Yengeç insanlarını tam tanımayan kişiler öncelikle onların melankolik olduğunu düşünebilir bu yüzden. Ortası yoktur yengeçler için ya tam mutlu yada tam melankoliktirler. Aslında yengeçler duygusal, sempatik, yardımsever, dost canlısı, mizah yönü güçlü ve gülmeyi severler. Yengeç insanların doğuşunu simgeler ve yaşamla ölümün sınırlarını yengeçler kendilerinde birleştirirler. Zoydak’ın en gizemli ve çözülmesi güç burcu yengeçlerdir. Hiçbir burçta bu kadar karşıtlık bulunamaz herhalde. Sevinç ve üzüntü, iyilik ve kötülük, melankoli ve taşkınlık evet bunların hepsi aynı anda yengeç insanlarında bulunabilir. Biraz ortada bir kişiliğe sahiptirler. Kendisine önerilen herhangi bir fikri hemen benimser hatta kendi fikriymiş gibi hissedip insanlara aktarmaya başlar. Yengeç insanlarının pekte iyi bir yoldaş ve dost olduğu söylenemez. Çünkü itiraz etmeyi sevmez ve taraf olmaktan hiç hoşlanmaz. Bu yüzden yengeç tarafından yolda bırakılmaz fazlasıyla olasıdır. Yengeç, Zodyak’ın dördüncü burcudur ve Ay tarafından yönetilir. Yengeç su grubuna girmektedir ve bu onları hayat dolu her şeyi beslemeyi büyütmeyi seven ve koruyup kollayan bir kişilik yapar. Yengeç burcu tüm burçlar arasındaki en insancıl burçtur. Yengeç insanları ruhsal açıdan kendileriyle oldukça barışçıllardır. Bunu kazanmaları hayli zamanlarını alır ve bu sebeple bu özelliklerini kaybetmemek için ellerinden geleni asla esirgemezler. Yengeç insanlarına yanlış yapacağın zaman bir daha düşünmelisin derim çünkü aynı burcunu taşıdıkları hayvan gibi tehlikeye mazur kaldıklarında öncelikle birkaç adım geri gider olay hakkında kendisine göre taktikler geliştirir hedefini gözüne kestirir ve yıldırım hızıyla avının üzerine saldırır. Alın size yengeç insanlarına yanlış yapmadan önce  bir kez daha düşünmenin bir sebebi daha. Yengeç insanları oldukçada anlayışlıdır. Parayı bulmak için hayli çaba gösterse ve paranın kıymetini çokça bilse bile sevdikleri için harcama yapmaktan mutluluk duyar ve asla geri durmaz. Yengeç insanları diğer insanlar için üzülür ve yardım etmek ister ama öncelikle başkalarının yardım etmesini bekler  ve son nokta olarak o koşar. Yengeç insanları genellikle pasif kişilikli bir burçtur ve iş hayatlarında da pek hırslı oldukları söylenemez. Yengeç insanları genellikle dikkat çekmeyi sevmezler. Daha çok arka planda sessiz ve derinden yaşarlar. Yengeç kararlarını sinsice alır ve uygular. Kimseye hissettirmeden büyük hedefler kendilerine koyarak arka planda sinsice hayata geçirirler. 22 24 25 26 27 28 29 30 31 Haziran ve 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Temmuz Günü Doğanlar Yengeç Burcu Grubuna Girmektedir.

 

 

 

About the author

Gülümsemek için varım. Ya siz ?

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}