Bu Yılın Favori Parçaları

By Didem Bektaş

alışveriş, kıyafet, moda

Bu yılın favori parçalarını ve genel anlamda modasını belirleyen starlardır. Sevilen ve ilgi gören, sıkça göz önünde olan sanatçılar, pop starlar, dünya yıldızlarının kullandığı, boy gösterdiği parçalar insanların gözdesi oluverir. Bir galada başrol oyuncusu kadın leoparlı yırtmaçlı bir elbise giyse, hemen onun stili takip edilmeye başlanır. Bu yılın en favori en aranan parçalarının başında kemer ve çana geliyor. Birbirinden şık, desenli, renkli ve göz alıcı kemer ve çantalar kadınların beğenisine sunuluyor. Özel tasarımlarda yeni parçalar aklımızı alıyor. Ünlüler favori olan parçaları üst üste takma veya kullanma akımına kapıldı.

Biz de durur muyuz hiç? Yine idollerimizi takibe almaya başladık. Aksesuarları ve bazı trend parçaları bir arada veya üst üste kullanmaya başladık. Tabii, yakışan var yakışmayan var. Mühim olan karşıdan bakınca yakıştırabilmek kendine.. Gündemde olan gözde parçalardan biri de şapka. Hiçbir sezon modasını yitirmiyor ve her tarza uygun bir şapka bulmak mümkün oluyor. Biz hanımların şıklığını tamamlayan bu efsane üçlü, adeta vazgeçilmezimiz.. tabii bazı kadınların da en önemli aksesuarı makyajı veya saçıdır.

Bu yılın favori parçaları
Bu yılın favori parçaları

Hatta bir giydiğiniz bir daha giymeyen kadınlar bile çok sevdiği aksesuar veya parçaları sürekli taşıyabiliyor. Zaman zaman birbirinden farklı fularlar da ilgi odağı oluyor. Şıklığı tamamlayan parçaların ilk sıralarında yer alıyor. Ünlü bir yıldız ise şu sırada birbirinden pahalı ve şık tasarımlı kolyeleri ile gündemde. Bu çekici kolyeler, kıyafeti tamamlamıyor adeta tek başına star niteliği taşıyor. Kimi dönem, bir desen veya tema üzerine yoğunlaşılır modada. Leopar vardı, yılan derisi, timsah derisi, baykuş simgesi, kurukafa her yerdeydi yakın zamana kadar ve tabii ki zımbalar. Gözlük ise özellikle yaz aylarında vazgeçilmezi olur herkesin. Sadece güneşten korumak için değildir. Adeta bir ikondur. Rengi, markası, modeli, moda olanı alıp kullanma gözlükte de geçerli. Çiçek, böcek, kelebek, kalp gibi desenler ise oldukça demode.

Clutch da denilen tatlı portföy çantalar da elden düşmüyor şu sıralar. Yılın trend parçalarından biri de küçük çantalar. Ayrıca kola takılan zincirli modelleri de gözde. Favori parçaları dediğim gibi genelde ünlülerin başlattığı moda akımına kapılarak seçiyoruz. Gümüş renkli ve taşlı kemerler belde değil daha aşağıda veya daha yukarıda kullanılıyor son zamanlarda. Başta da dediğim gibi kemerler bu senenin en favori parçaları olacak hatta olmaya başladı bile. Moda ikonlarını inceleyin, biribirinden farklı ve özel tasarımlı kemerleri göreceksiniz.

Şapkalar da sıcak ve gizemli tavrını koruyor yine. Ayırca, kamuflaj desenler de ilerleyen aylarda yeniden doğacak adeta. Genelde gömleklerde zımbayla birlikte göreceğiz ve üzerine kurukafalı uzun kolyeler de revaçta olacak. Altına ise deri taytlar tercih edilecek. Kışın bu kombini kısa ve sivri topuklu botlar tamamlarken, yaz aylarında sandaletler tamamlayacak. Evet, bu seneye damgasını vuracak olan senenin favori parçalarından bahsetmek istedim. Modayla ve sevgiyle kalın..

Didem Bektaş

About the author

Didem, hayatı ve hayata ait olan şeyleri hayal gücüyle pekiştirerek irdelemeyi sever. Yazı yazmak ve resim yapmak başta olmak üzere sanatsal çalışmalarda bulunmak en büyük hobileridir. Doğada yapılan her şeye bayılır. Hayat dolu ve renkli bir kişiliğe sahiptir.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}