Çatlaklara son!

By Burcu

acnelyse, Basen çatlağı, hametan, karın çatlağı, madecassol

Biz kadınların en büyük ve geri dönüşümü olmayan problemlerinden biride çatlaklardır. Karın bölgesinde ve kalça bölgelerinde meydana gelen bu çatlakların 2 ana sebebi vardır.

  • Hamilelik esnasında gerilen karnın ciltte bıraktığı hasar.
  • Sürekli ve aşırı şekilde alınıp verilen kiloların ciltte bıraktığı hasar.

Bu iki aşamada da çatlakların yok edilmesi imkansız değil ama itiraf edelim ki oldukça zor bir dönemdir.

Karın bölgesinde bulunan çatlaklar her ne kadar gözükmese ve rahatsız etmese de belki aynaya baktığınızdaki görüntünüzden kendinizi teselli edebilirsiniz ancak yazın giydiğiniz bikini ile dolaşırken insanların çatlaklarınıza olan bakışlarından çok ama çok rahatsız olmanız garanti. Bunu tabiki de yok edebiliriz ancak zorlu ve uğraştırıcı bir dönem sizi bekliyor benden söylemesi. Ama illaki hemen şuanda düzelsin istiyorsanız kısa sürede kesin sonuç veren yöntem, estetik ameliyattır. Maliyetli bir işlem olsa bile düz ve çatlaksız bir güzel karına hemen kavuşmanız mümkün. Ameliyat korkunuz yok ise kesinlikle yaptırmanızı tavsiye ederim. Ama tabiki de ameliyat olmanız şart değil. Bunun için başka ipuçlarıda paylaşacağım sizlerle.

Karın yada basen bölgesindeki çatlakları giderici çatlak kremleri bulunmaktadır. Bu uygulama uzun süreli sabır gerektiren ve düzenli kullanımda cevap veren bir tedavi yöntemidir. Kozmetik dünyası piyasaya karın ve basen bölgelerindeki çatlaklar için birçok krem çeşitleri çıkarmışlardır. Genel olarak piyasadaki kremlerin ortalama fiyat aralığı 50-150 lira arasında değişiklik gösterebilir. Bu fiyat değişimi içerisindeki maddenin değişkenliğinden değil tamamen markanın ünvanından kaynaklanmaktadır bunu sakın unutmayın. Yalnız bu kremler uğraştırıcı bir süreçtir. Bu kremleri her gün 1-2 defa masaj yaparak uygulamak gerekir. Tabiki bu sürecin uzunluğu çatlakların sürecine bağlıdır. Unutmayın siz çatlaklarınızın başında bunun farkına varıp önlem almaya başladıysanız bu süreç daha çok azalacaktır. Karındaki çatlaklar daha tam oluşmadan mor safhasında tedavi sürecine başlarsanız daha kısa sürede daha iyi sonuç alırsınız.

Ekstra bir bilgi vermek gerekirse çatlaklarda kendi aralarında ayrılmaktadır. Örneğin aşırı kilo alıp vermekten kaynaklanıyorsa hamilelik çatlaklarından daha kısa sürede sonuç verecektir. Kozmetik dünyası birçok krem çıkarmıştır bu çatlaklarla ilgili ama ben size üç adet krem tavsiye edeceğim ve bu kremleri karıştırıp düzenli uygularsanız oldukça etkili olduğunu göreceksiniz.

• Madecassol
• Hametan
• Acnelyse
Bu kremleri her gün düzenli olarak kullanmalısınız. Avuç içinize nohut tanesi kadar bu üç kremden de sıkın ve birbirine karıştırın. Ardından da masaj yaparak karın yada basen bölgenize çatlaklar hangi bölgenizde ise o kısma uygulayınız. Bu uygulamayı her gün düzenli olarak sabah ve akşam olarak tekrarlayın. Size güzel bir haber vermek gerekirse bu uygulamayı düzenli olarak aksatmadan uygularsanız yaklaşık 6 ay içerisinde hangi bölgenizde uygularsanız uygulayın aşırı kilo alıp vermekten kaynaklanıyorsa fark edilir derecede düzelme görülecektir hatta gözle görülemeyecek kadar azalacaktır. Hamilelikte oluşan cilt gerilmesinden kaynaklanıyorsa şayet bu süre biraz daha uzayarak yaklaşık 1 yılı bulabilir ama korkmayın bunun sonucuda mükemmele yakın olacaktır.

Bu kullandığım kremler nedir diye merak edecek olursanızda deneyimlerime göre biraz yardımcı olmaya çalışacağım size.

Acnelyse adlı krem bir nevi deri soyucudur. Ölü derinin atılıp yerine yeni derinin çıkmasına yardımcı. Hametan adlı krem ise tahriş olmuş deriyi onarıyor. Genellikle yanık tedavilerinde uygulanıyor ama sanırım tahriş olmuş deriyi atarken çatlakların olduğu katmanıda tahriş olarak görüp atıyor. Madecassol çok hoş bir aroması olan etrafa hoş kokular salgılayan nemlendirici özellikli bir kremdir. Buda diğer iki kremin yarattığı tahribatı nemlendirerek düzelten bir kremdir. Ama lütfen daha etkili olsun diye günde iki defadan fazla bu uygulamayı yapmamanızı rica ediyorum. Yeterli olan tedavi şeklini paylaşıyorum zaten sizlerle. Haydi o zaman hep birlikte çatlaklara elveda demeye var  mısınız?

 

 

About the author

Gülümsemek için varım. Ya siz ?

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}