Güzelleştiren 8 Besin!

By Burcu

fasülye, keten tohumu, Kivi, tere

Doğru beslenmenin faydaları saymakla bitmez elbette ama kilomuzun yanında psikolojimize dahi iyi geldiği yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Dermatoloji Uzmanı ve Sonsuza Dek Genç- Forever Young isimli kitabın yazarı Dr. Nicholas Perricone, bazı besinlerin güzelliği gölgeleyen etkenlere iyi geldiğini ve güzelliğinizi ortaya çıkardığını anlatıyor. Dr. Perricone’un bizlere tavsiyesi kozmetik dünyasına dalmadan önce elinizin altında olan mutfağınıza bir uğramanız. Bakalım mutfağımızdaki cevher besinler hangileri ve bize ne gibi etkileri var.

01_dKURU CİLDE ÇÖZÜM: KETEN TOHUMU

Omega 3 yağları kurumuş pul pul dökülen cildinizi iyileştirmeye birebir olan cilde oldukça faydalı  bir yağ türüdür. Bu yağlar hangi besinlerde var,nasıl kullanabilirim ve ben bunları nereden bulacağım diye düşünmeye başladıysanız sıkı durun. Günlük tükettiğiniz her türlü besinin içine yaklaşık 1 çorba kaşığı kadar eklemeniz yeterli. Çorbanıza, salatanıza hatta yemeklerinize hiç korkmadan ekleyebilir hem enfes tadından faydalanıp hemde cildinize etkilerini gözlemleyebilirsiniz.

 

03_dSONSUZ GENÇLİK İÇİN KİVİ

Sonsuz güzellik! Okuması bile heyecan verici öyle değil mi ? Eğer sizde bu cümlenin gerçek olduğu insanlardan olmak istiyorum diyorsanız hayatınızın odak noktasına C vitaminini koymaya başlarsanız iyi edersiniz. Örneğin kivi C vitamini açısından oldukça zengin olan bir meyvemizdir ve bu vitamin vücudunuzdaki kolajen üretimini arttıracaktır. Buda sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt anlamına gelmektedir. Kırışıksız bir cilt için bol C vitamini tüketin.

 

SİVİLCELERE SON VERİN

Cildimizin azılı düşmanlarından olan çekirdek, içinde bulundurduğu çinko sayesinde ciltte sivilce yada siyah nokta oluşturmaktadır. Aynı zamanda araştırmalara göre ciltte görülen sivilce yada siyah nokta problemi vücuttaki çinko eksikliğinden de kaynaklanmaktadır. Hiç mi yemeyeceğim demeyin tabikide öyle bir şey söylemeyeceğim. Ama ölçülü tüketin derim. Örneğin günde yalnızca 2 çorba kaşığı kadar. Denemekten zarar gelmez ne dersiniz ?

imagesŞİŞKİNLİĞİ TEREYLE YENİN

Güçlü bir antioksidan ve içerisinde bol bol demir bulunmaktadır. Bu ne işime yaracak dediğinizi duyar gibiyim. Tere; sabahları yüzünüz şiş uyanıyorsanız, cildinizdeki mat görünümden sıkıldıysanız ve gözeneklerinizin ufalmasını istiyorsanız sizin için bulunmaz ve kaçırılmaz bir nimet. Bu tür şikayetleriniz varsa düzenli bir şekilde her gün tüketmeye başlasanız iyi edersiniz.

 

 

02_d

ISPANAKLA BAKIŞLARINIZ IŞILDASINGözlerimiz bizi en iyi anlatan silahlarımızdan biridir. Gözler kalbin aynasıdır öyle değil mi ? Peki gözlerimizi güzelleştirmek elimizde desem bu fikre ne dersiniz ? Şaşırdınız öyle değil mi ? Lutein, gözlerinizin daha büyük, daha parlak ve aklarının daha beyaz görünmesine yardımcı olur. Peki bu maddeyi nereden alabiliriz vücudumuza ? ‘’ Ispanak ‘’ Ispanağın faydaları saymakla bitmez tabiki ama böyle bir faydası olduğu hiç aklınıza gelmezdi değil mi? Gözlerim daha da güzel olsun güzelliğime güzellik katılsın diyorsanız düzenli bir şekilde günde bir tabak dahi olsa ıspanak tüketmelisiniz. Değişimi yavaş yavaş farkedeceksiniz.

indir

FASULYEYLE SAÇLARINIZ GÖZ KAMAŞTIRSIN

Size fasülyeyi sofranızdan eksik etmemenzi için çok geçerlii bir neden söylememi ister misiniz ? Saçlarınız ! Fasülyenin içinde bulunan silikon saçlarınıza bakım yapıyor. Dalgalarınız daha dolgun, saçlarınız daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşacaktır. Fasülyeyi hayatınızdan hiç çıkarmamanızı tavsiye ederim.

 

04_d

TIRNAKLARINIZ YUMURTAYLA UZASIN

Bayanların en dikkat ettikleri parçalarından biri elbetteki elleridir. Hele ki bugünlerde çıkan o değişik oje renkleri ve sürme modelleriyle daha da önemli bir hal almaya başlamıştır. Ama tırnaklarım güçsüz ne yaparsam yapayım tırnaklarım bir türlü uzamıyor diye üzülüyorsanız size güzel bir haber daha, tırnaklarınızı güçlendirmek için haftada 3-4 gün kahvaltınızı yumurta ile yapmanız yeterli. Denemeden vazgeçmeyin.

 

05_dYENİ DİŞ BEYAZLATICINIZ ELMA

Gülümsemek hayatın tadıdır. İnsanın enerjisidir.  Nede önemlidir gülümsemek. Ama dişleriniz beyaz olduğunda keyif verir gülümsemek öyle değil mi ? Doktorlara gidip yüksek maliyetler ödeyip bu işlemi yaptırmanıza hiç gerek yok. Sadece düzenli bir şekilde her gün 1 adet elma tüketmeniz bu işlemi yaptırmış kadar olmanıza yetiyor. Elma ısırılarak yendiği takdirde ısırma işlemi her tekrarlandığında diş üzerindeki lekeleri aşındırarak temizler. Bu sayede sağlıklı bir şekilde dişlerimiz beyazlamış olmaktadır.

 

 

About the author

Gülümsemek için varım. Ya siz ?

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}