Güzellik her kadının hakkı

By Burcu

ayak bakımı, buhar, cilt bakımı, kırışıklık

Her kadın güzel olmak ister ve sonsuza kadarda öyle kalabilmeyi tabikide. Ama bu iş kolay olmuyor elbette. Biraz emek ve bunun yanında yeterli zamanınız olurda gerekli uygulamaları yaparsanız hem keyifli hemde zevkli bir uğraş halini alabilir hayatınızda. Bu yazıda 1 günde yapabileceğiniz tüm bakımları bulabilirsiniz.  Bir çoğumuz için günlük bakım hep göz korkutmuştur halbuki ev hanımları, çalışan bayanlar çocuk bakımı vs derken hem fiziken hem ruhen hemde cilden oldukça yorgun düşeriz farkında olmadan. Ama hiçbir zaman bakım için zaman bulamayız  ve erteleriz. Halbuki bunu rutin bir programa dönüştürüp günlük aksatmadan yaparsak  hem güzelleşiriz hemde kendimizi daha iyi hissederiz. Bunun için birkaç öneride bulunacağım ve sizede bunlardan kendinize iyi bir program hazırlamak kalıyor geriye.  Şimdi sabahın en erken saatlerinden akşama kadar saatlik bir programla yapılması gerekenler sunacağım sizlere  ve siz kendinize en uyanları seçip uygulamaya hemen şuanda başlıyorsunuz, haydi bakalım.

[highlight]Saat 07:00[/highlight]

Yaklaşık 10 dakikalık bir egzersiz ile güne daha enerjik başlayabilirsiniz. Öncelikle kaslarımız gevşetmek için yattığımız yerde kol ve bacaklarımızı germe işlemiyle başlayalım. Ardından da  eğlenceli bir müzik açarak hem keyiflenin hemde olduğunuz yerde koşun. Son olarakta göğüs ve kollarınızı çalıştırmak için 2 adet ağırlığı göğüs hizasında yaklaşık 15-20 defa kollarınızı açıp kapatın.

[highlight]Saat 07:30[/highlight]

Bir sonraki adımımız saçlarımız olsun. Banyoda sıcak ortamda gözeneklerimiz açılır ve yaptığımız bakımlar daha faydalı olmaya başlar. Bu ortamın avantajını iyi kullanmak gerekir. Ve öncelikle duş zamanı saç tipinize uygun bakım kremleri uygulayın. Artık her saç tipine uygun bakım kremleri bulunmakta biliyorsunuzki. İnce telli, kalın telli, kıvırcık , düz, hafif dalgalı derken her tipe uygun ayrı bakım kürleri bulunmaktadır. Üstelik tüm bu işlemi sadece 5 dakikada tamamlayabilirsiniz.

[highlight]Saat 07:45[/highlight]

Sıra şimdide cildimizde. Kozmetik ürünler satan mağazalardan uygulaması oldukça kolay ve kısa sürede cildimizi güzelleştiren maskeleri satın alabilirsiniz. Bakımsız bir cilde sahipseniz sabah uyandığınızda mat, cansız ve kötü görünen bir ciltle uyanırsınız ne yazikki. Ve bu söylediğim ürünler her cilt tipine uygun , hızlı ve pratiktir. Aynı zamanda canlandırıcı yüz maskeleride kullanabilirsiniz.

[highlight]Saat 20:00[/highlight]

Saf oksijen yani ozon buharı cilt tipinize göre 20-25 cm uzaklıktan 15-20 dakika bekletildiği zaman cildiniz yumuşacık olacak ve aynı zamanda cildinizdeki akne, komedon, yağ bezesi, siyah noktalar yüzeye çıkacak yada ufak bir sıkılma ile onlardan bir süreliğine kurtulabileceksiniz. Buhar cildin yumuşamasını sağlar. Büyük bir kaba sıcak suyunuzu koyun içinede birkaç damla hoşunuza giden aromalı bir koku damlattığınızda hem keyifli hemde faydalı bir buhar banyosu yapmış olacaksınız. Ardından sıkılaştırıcı bir krem sürmeyi sakın unutmayın. Gözenekleriniz tamamen açık ve hemen çevre koşullarından etkilenmeye hazır sizi bekliyor olacak.
[highlight]Saat 20:15[/highlight]

Kaş alma zamanı için pek uygun bir vakit değil biliyorum ancak hassas bir cildiniz varsa kaşlarınızı almanın tam sırası. Kabaran ve kızaran bölgenizin dinlenip düzelmesi için yeterli vaktiniz olacaktır. Ayrıca size mükemmel bir ipucu; kaş almak için en uygun vakit öğlen 12 sularıdır çünkü bu saatte daha az acı hissederiz.

[highlight]Saat 20:30[/highlight]

Kırışıklıklarımız bizim yaşanmışlıklarımızdır evet kabul ediyoruz ama onlar olmadan daha mutlu oluruz öyle değil mi ? Tamam yaşadık inkar etmiyoruz ama bu kadar uzun yaşadığımızı her sabah aynada yüzümüze vurmanın bir anlamı yok ki J En iyisi bunu ortadan kaldırmak için püf noktaları paylaşalım. Cildimiz neme ihtiyaç duyar ve akşam 20:00 en çok neme ihtiyaç duyulan saattir. Bu saatlerde bol su içer ve nemlendirici krem yada maske ile destek verirsek cildimizi rahatlatmış oluruz.

[highlight]Saat 21:00[/highlight]

Ayaklar bütün çileyi çeken ama bakımda hep ihmal edilen nadide bölgemizdir. Özelliklede kış aylarında daha çok bakıma ihtiyaç duyarlar. Kapalı ayakkabılar sertleştirir ve bu kötü bir duruma yol açar. Yaklaşık 5 dakika ayaklarımızı ılık bir suda bekletip ardındanda ponza taşı ile temizlersek ayaklarımızda biraz nefes almış olur diye düşünüyorum. Yatarken çorap giymekte de ayrıca bir fayda varmış benden söylemesi.
[highlight]Saat 21:30[/highlight]

Prensesler gibi uyumaya ne dersiniz ? Biraz gevşemek ve rahatlamak için önce lavanta yağıyla boyun bölgenize biraz masaj, ardından küvette ılık bir suda bir süre yatıp vücudunuzu rahatlatmak ve son olarakta ılık bir süt muhteşem bir uykunun anahtarı gibidir. Haydi bakalım iş başına.

 

About the author

Gülümsemek için varım. Ya siz ?

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}