Peeling İle Cildini Canlandır

By Burcu

Kahve, peeling, Şeker, turp

Cilt bakımı her zaman gereken ve ihtiyaç duyulan bir uygulamadır bu herkes tarafından bilinir ama bu uygulamayı nasıl hangi malzemelerle ne şekilde yapılacak olduğu değişiklik gösterir. Sizlerle birkaç peeling çeşiti paylaşmak istiyorum. Hangisi kolay gelirse ve size uygun olursa kolayca uygulayabileceğiniz seçenekler sunacağım şimdi sizlere.

Japon Peelingi:

Malzemeler: Pirinç unu, sıcak su

Pirinç unu ve sıcak suyu krem kıvamına gelinceye dek karıştırıp kalın bir tabaka halinde yüzünüze sürün. Yaklaşık 10-15 dakika yüzünüze masaj yaparak bekletin ve ardından ılık su ile yıkayın. Cildiniz yumuşacık olacaktır değişime hazır olun.

Ceviz Peelingi:(Hassas Ciltler İçin)

Malzemeler: Ceviz içi,yumurta,tereyağı

2 yemek kaşığı kadar ceviz içini yarım yumurta sarısı ve 2 kaşık tereyağı ile karıştırın. Öncelikle Ceviz içini toz haline gelinceye kadar ezin ve ardından tereyağı ve yumurta sarısını ilave edin. Karışımı yüzünüze maske olarak uygulayın ve 10 dakika bekletin. Ilık su ile temizlenen cildinizdeki değişimi anında fark edeceksiniz.
Meyve peelingi: 

Malzemeler: Kivi

Biliyorsunuz ki kivinin cilde faydaları saymakla bitmez. Kiviyi yuvarlak halkalar halinde dilimleyip yüzünüzün her yanına yerleştirin ve yaklaşık 15 dakika bekletin. Ardından ılık su ile temizleyip nemlendirici krem ile desteklerseniz parıldayan cildiniz gözlerinizi kamaştıracaktır.

Fıstık Peelingi: (Yağlı Ciltler İçin)

Malzemeler:Fıstık, limon suyu, nar suyu

2 yemek kaşığı kadar fıstığın kabuklarını temizleyip toz haline gelinceye kadar ezin. Ardından limon ve nar suyunu ekleyip kremsi bir kıvam elde edinceye kadar karıştırıp yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 10-15 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz.

Canlandırıcı Peeling:

Malzemeler: Havuç, yulaf unu

Havuçları rendeleyip yarım tatlı kaşığı yulaf unu ile kremsi bir kıvama gleinceye kadar karıştırın. Bu karışımı yüzünüze maske gibi uygulayın ve yaklaşık 20 dakika bekletip ılık su ile yüzünüzü temizleyin.
Bal Peelingi:

Malzemeler: Arı balı, limon suyu, buğday kepeği

2 yemek kaşığı kadar arı balını su banyosunda eritip biraz soğumaya bırakın. Hafif ılıklaşmaya başlayan arı balına yarım limon suyu ve 1 yemek kaşığı buğday kepeğini ekleyip daha fazla soğumadan yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 30 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile iyice temizleyin.

Lor Peelingi:

Malzemeler: pirinç unu, lor peynir, zeytinyağı

1 tatlı kaşığı pirinç unu, 2 silme yemek kaşığı lor peyniri ve yarım tatlı kaşığı kadar zeytinyağını kremsi kıvama ulaşıncaya kadar karıştırın ve ardından yüzünüze maske gibi uygulayın. Yaklaşık 15 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile temizleme işlemine geçebilirsiniz.

 Yumurta Peelingi:

Malzemeler: yumurta, yoğurt

1 yumurta sarısı ile 1 tatlı kaşığı yoğurdu yarım tatlı kaşığı kadar ezilerek toz haline getirilmiş yumurta kabuğunu kremsi kıvama ulaşıncaya kadar karıştırın. Bu karışımı maske gibi uyguladıktan sonra 20 dakika kadar bekletip ılık su ile temizleme işlemine geçebilirsiniz. Ardından nemlendirici ve besleyici bir krem ile desteklerseniz çok daha güzel bir sonuç alacaksınız.

Kahve Peelingi:

Malzemeler: Kahve

Öncelikle cildinizi sabun, jel yada temizleme sütü ile iyice temizlemeniz gerekmektedir. Kahve telvesini temiz olan cildinize uygulayın ve kurumasını bekleyin. Masaj yaparak bu maskeyi yüzünüzden çıkarıp soğuk su ile temizleme işlemine geçebilirsiniz.

Şeker Peelingi: (Yağlı Ciltler İçin) 

Malzemeler: Bebek sabunu, toz şeker

Yüzünüzü bebek sabunu ile sabunlayıp ardından toz şekeri masaj yaparak yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 15 dakika kadar kurumasını bekledikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz.

Turp Peelingi: 

Malzemeler: tuz, turp, bitkisel yağ, nane yağı

1 yemek kaşığı tuz, turp rendesi, bitkisel yağ ve 3 damla kadar nane yağını iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz.
Hassas Ciltler için Peeling: 

Malzemeler: Bitki yağı, yulaf unu, jojoba yağı

Öncelikle lavanta, nane, gül, papatya yağlarından birini seçin. Yulaf ununu bir miktar sıcak suda eritip üzerine jojoba yağını ve seçtiğiniz yağı iyice karıştırın. Cildinize sürüp 10 dakika kadar bekledikten sonra masaj yoluyla ılık su ile temizleyin.

Sivilceli Ciltler için Peeling:

Malzemeler: Elma, üzüm, kivi, lahana.

Elma , üzüm, kivi ve lahananın suyunu çıkartıp önceden temizlenmiş cildinize sürün ve yaklaşık 10 dakika kadar bekletip yıkayın. Ardından nemlendirici sürmeyi unutmayın.

About the author

Gülümsemek için varım. Ya siz ?

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}