Şeffaf Ojeyi Kullanabileceğimiz 11 Farklı Amaç

By Seda

çözüm, gözlük tamiri, oje, pratik, pratik çözüm, şeffaf oje

Şeffaf oje el bakımının temel taşlarından ve neredeyse her kadının makyaj dolabında yer alıyordur. Özellikle benim gibi ellerinin bakımını kendi yapanların vazgeçilmezidir. Klasik kullanımına baktığımızda; kırmızı oje öncesi ya da diğer koyu renk ojelerin altına mutlaka bir katman şeffaf oje sürülür. Gerçi ben bu aralar ihmal düzeyimi oldukça artırdığım için sadece şeffaf ojeyi tek kat sıvıyor ve evden çıkıyorum ya; buna da şükür. Oysa şeffaf ojeyi evlerimizde bir çok farklı amaç için de kullanabiliriz. İşte Şeffaf Ojeyi kullanabileceğimiz diğer 11 farklı amaç:

kurdale zarf1-   Davetiyenizin zarfı bir türlü yapışmıyor mu? Haklısınız, bazen yapışkanları yetmez ve davetiyeler size zorluk çıkartır. O halde zarfın köşelerine şeffaf tırnak cilası sürün. Kolaylıkla yapıştığını göreceksiniz. Dilerseniz bir kurdele ile süsleyin. Kurdelenin uçlarına açılmaması için şeffaf ojeden sürmeyi unutmayın.

2-     İğneye iplik geçirmek deveye hendek atlatmaktan daha büyük incelik gerektirir. Özellikle bazı iplikler birkaç denemeden sonra ayrılır ve ufacık iğne deliğinden geçmemekte ısrar eder. Hiç sinirlenmeyin! Hemen ipliğin ucunu şeffaf ojeye batırın ve bir de böyle deneyin.

yüzük cila

3-     Mücevherlerimiz baş tacımız. Onlar çekmecelerde bekleye dursun özel günleri. Hepimiz günlük kullanım için farklı materyallerden mamul boncuklu, taşlı bir çok kolye, yüzük, bilezik, küpe kullanırız. Ne kadar hoş dururlarsa dursunlar, yeni aldığınız o yüzükler, kolyeler günün sonunda parmaklarımızda, boynumuzda yeşil-siyah iz bırakır. Eğer siz de bu kararmaların önüne geçmek istiyorsanız, takılarınızın cildinizle temas eden bölümlerini şeffaf ojenizle sıvayın. Artık sorun yok!

4-     Ayakkabı bağcıklarının zaman içinde ucu açılır. Siz o bağcıkların yerine yenisini takana kadar bir yüz yıl daha geçecek. En iyisi mi; uçlarına şeffaf ojenizden sürün. Hatta fark yaratmak isterseniz renkli bir oje de işe yarayacaktır.

5-     Yemek yaparken göz kararı ölçülerinizden vazgeçemiyorsanız, her zaman kullandığınız bardağı veya ölçü kabınızı, farklı renklerde ojelerle işaretleyerek pratiklikte çığır açabilirsiniz! Pirinç için beyaz, süt için pembe mesela!

6-     Çorabın kaçmayanı da var artık! Ama siz klasiklerden devam ediyorsanız, ilk anda yakalayabildiğiniz bir ayakkabı kaçığına veya tırnak kazasına acil müdahale şeffaf ojedir! Bunu bilmeyen yoktur herhalde ama yine de bir klasikle listeye devam etmek istedim. Eğer ayakkabınız, çizmenizin fermuarı her zaman aynı işi yapıyorsa, henüz kaçmadan çorabınızın o belli noktalarına şeffaf oje sürerek daha uzun süre sorunsuz giyebilirsiniz.

yüksek topuklu

7-     Bazı ahşap mobilyalar hayatımızı zehredebiliyor. Mesela sandalyenizin kolçağındaki veya ahşap masanızın üstündeki küçücük bir kıymık sürekli üstünüze başınıza mı takılıyor? Madem öyle; o kıymığın üstünden bir iki kat şeffaf ojeyle geçin bakalım. Neler olacak?

 

8-     Yüksek topuklu ayakkabılarınıza yeni ve daha şık bir görünüm katmak ister misiniz? O halde tabanlarına şeffaf oje sürün. Farkı göreceksiniz! Dilerseniz sevdiğiniz bir deseni renkli ojeyle uygulayabilirsiniz.  Nasıl fikir?

9-     En sevdiğiniz ayakkabınız siz ne kadar dikkat ederseniz edin bir taş veya sandalye ayağı yüzünden hasar görebilir. Ufak bir yerinden derisi kalktı diye atacak değilsiniz ya? O kısma şeffaf oje sürün ve tekrar yapıştığını görün. İsterseniz ayakkabınızın renginde bir ojeyle de tedavi yapabilirsiniz. Çözüm çözümdür!

10-   Eğer siz de benim gibi alışkanlıklarına bağlı biriyseniz, her duşta suyun ısısını ayarlamak size de zor geliyordur eminim. O halde duş musluğunuzu ideal konumuna geldiğinde renkli bir ojeyle işaretleyin  ve her defasında ayar yapacağım diye vakit kaybetmekten kurtulun.

gözlük vidası

11- Güneş gözlüklerimizin küçücük vidaları elimizden çektiği zulme dayanamaz ve sonunda gevşer. Öyle değil mi? Peki biz kızlar nasıl önlem alabiliriz? Elbette vidaların üzerine şeffaf oje süreriz ve böylece zımba gibi kalırlar. En azından o gözlük çerçevelerini biz tamire götürene kadar

Aklıma gelmeyen uygulamalar eminim ki; vardır. Dilerseniz siz de yorumlarınızda bu eklemelere yer verebilirsiniz.

About the author

Seda düşünmeyi, üretmeyi ve paylaşmayı sever. Mutlu olmak için çalışır. Hayatı ve kendini sorgular. “Neden?”ler kadar, “Nasıl”lar peşindedir. “An”ları yakalamak ve yaşamak gerektiğine inanır.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}