Yaşa göre bakım ipuçları

By Burcu

el bakımı, kırışıklık, maske

Yaşa Göre Vücut Bakımı…

Bayanların en büyük hayali değil midir her yaşta güzel görünmek ?  Her yaşın ayrı güzelliği vardır ancak her yaşa uygun bakımda vardır ve bunlar uygulandığı takdirde sonsuz güzellik sizin ellerinizde.
Erken yaşta cilt bakımı yapılmasına karşı olmakla birlikte gerektiği takdirde yapılması gerektiğini savunanlardanım. Ancak  otuzlu yaşlarda ciltte hafif kırışmalar kurumalar gibi değişiklikler görülmektedir. Yaş ilerledikçe cilt elastikiyetini kaybeder ve mat, solgun, kuru bir hal alır. Zaman acımasız bu bir gerçek evet ama bunlardan kurtulmanın yolu cerrahi operasyonlar mı yoksa pahalı bakım kremleri mi ? Önemli bir ipucu vermem gerekirse size bu ikiside şuandaki halinize bir çözüm değil. Çözüm cildinizin ihtiyacına zamanında ve doğru bir şekilde cevap vermek. İşte bu kadar basit güzelliğin sırrı.
30 yaş ve üzeri
Cilt; göz çevresi, ağız kenarı ve alın derken bu bölgelerde oluşan kırışıklıklar sebebiyle değişim içerisine girer.

Bu yaşlarda cilt ilgi ister emek ister. Kırışıklıklar ciltte kalıcı olmadan gerekli bakımlar yapılarak yok etme çalışmalarına başlamalısınız.

Eğer 30 lu yaşlarda iseniz başı yada sonu hiç farketmez cildiniz elastikiyetini kaybetmeye başlamış ve acilen yardım istiyor demektir. Nemlendirme işlemiyle başlayabilirsiniz mesela. Haftada 2 defa minik kırışıklıklarınızın olduğu yüz, boyun ve dekolte bölgenize nemlendirici krem veya maske uygulaması oldukça etkili bir bakım türü olacaktır.

Vücut sevilmek ister; biliyorsunuz ki cildimiz yenilenmek ve nemlenmek ister özelliklede kış aylarında. Duştan hemen sonra vücudunuza uygulayacağınız nemlendirici bir losyon cilde nefes aldırır ve hücrelerin yenilenmesini sağlar. Bu tip uygulamalar ile kan dolaşımı hızlandığından cilt gençleşmeye başlar.
Eller bakım ister; yıllardır sizin kahrınızı çekiyor farkında mısınız ? Bulaşık yıkarken, yerleri silerken, bebeğinizin altını temizlerken… her daim yanınızda ve size yardım ediyor peki siz onun için ne yapıyorsunuz ? Onlarda bakım ister ilgi ister hemde kendinizi hiç yormanıza gerek kalmadan halledebilirsiniz. Nasıl mı ? Gün içerisinde her el yıkamanızın ardından krem sürerek bu problemi ortadan kaldırır ellerinizide mutlu etmiş olursunuz. Haydi hemen şuanda başlayalım.
40 yaş ve üzeri
Bu yaş grubunda cildimizde hafif deformasyonlar oluşmaya başlar. Aynadaki görüntümüzün moralimizi bozmaması için yapılacak birkaç püf noktası var elbette. Bu yaşlarda çene ve boyun bölgesi ile yanaklarımız yer çekimine daha fazla karşı koyamayıp canlılığını kaybeder ve esnemeye başlar.
Yaşlanmaya diren; kırışıklıklara karşı koymalı ve bunu ortadan kaldıracak her ne varsa uygulamalıyız hemde acilen. Kırışıklık giderici nemlendirici yada maske uygulamalıyız cildimize yada vitamin desteği almalıyız. A vitamininde cildi sıkılaştıran bir etki olduğundan dolayı ya A vitamini desteği almalı yada A vitaminli ürünler kullanmalıyız.

Göz kremi olmazsa olmaz; 40 ‘lı yaşlarda cilt daha az yağ üreteceğinden gözlerimize daha iyi bir bakım yapmamız gerekmektedir. Sabah ve akşam kremlerini parmaklarımızla masaj yaparak yedirerek sürmeliyiz. Hatta gözlerimiz daha az kısmaya çalışırsanız buda ayrı bir avantajdır.

About the author

Gülümsemek için varım. Ya siz ?

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}