Yüz Estetiğinde Son Trendler

By Didem Bektaş

estetik, güzellik, sağlık, yüz

Kadınlar kadar erkeklerin de bir o kadar ilgisini çeken ve talep gören yüz estetiğinde en çok hangi yerlere estetik operasyon uygulanıyor. Estetik denince akla hep cerrahi müdahaleler gelir. Oysa bir ilaç / enjeksiyon uygulaması veya uygulanan başka bir yöntem de olabilir. Sadece yaşı ilerleyen kadınlar bu yönteme başvurmuyor. Genç yaşta da yüzünden veya yüzündeki bir uzuvdan memnun olmayanlar bu yönteme başvuruyor. Kepçe kulak düzeltme, yüz gerdirme, kırışıklık giderme, dudak dolgunlaştırma, yanak doldurma, kaş kaldırma, burun kaldırma ve şekillendirme gibi onlarca seçenek var.

Estetik uzmanına hayallerini anlatıp kendilerini onların ellerine bırakıyorlar. Yüz ve boyun derisindeki sarkmalara yapılan müdahalelerin oranı artmış durumda. Burun ve kırışıklık operasyonları en revaçta olanlar.. ameliyat sonrası dikişler bir hafta içinde alınırken, operasyon 2 ila 5 saat arasında değişmektedir. Yüz estetiğinde kadınların yöneldiği son trendlere gelecek olursak.. Estetik sonrası daha doğal bir görünüm elde edebilmek adına uzmanlar doğal dolgu işlemlerini ve maddelerini tercih ediyor.

Yüze volüm kazandıran teknikler kullanılıyor. Orta yaşlı bir kişinin gençleşmesi için yüzün dolması dolgun görünmesi gerekiyor ve doğal dolgular kullanılıyor. Erkekler ise kaş kaldırma ve yüz gerdirmeyi tercih ediyor. Son yıllarda hokka gibi bir burun isteyen kalmadığını belirten uzmanlar insanların daha doğala kaydıklarını da belirtiyor. Doğal, gerçekçi ve güzel bir görünüm.. Yine erkeklerin favorilerinden biri saç ektirme operasyonları kuşkusuz. Burun estetiğinde son trend gölgelendirme ve parlatma tekniği.

İdeal burun uzman tarafından hesaplanıyor ve gölgelendirme parlatma işlemleriyle doğal ve düzgün karakterli bir burun oluşuyor. Burun dudak açısı 90 ila 100 derece oranlarında ölçülüp bu açıya uygun olacak şekilde yapılıyor. 3. Boyut olan derinlik hissi uyandırılıyor. Burun estetiğinde uygulana yeni teknoloji ile hastalar aynı gün hastaneden taburcu ediliyor. Morluk, şişlik ve izler ise 1 hafta gibi kısa bir sürede geçiyor.

Burun kemik ve kıkırdak dokusunun önemi artık daha iyi biliniyor ve küçültmeye yönelik işlemler azaldı. Böylece doğal ve etkili bir görünüm elde ediliyor. Alın ve dudak açısı dengeleniyor. Tamponsuz ağrısız burun ameliyatlarında diğer organlara olan uyumu göz önünde bulunduruluyor. Diğer yenilikler arasında, endoskopik yüz germe ameliyatı, meme büyütmede silikon protezler, meme küçültmede kısa izli teknik, hamilelik sonrası karın germe, liposuction’da ıslak teknik gibi son gelişmeler tercih de edilmekte..

Ameliyatsız estetik işlemler ise, selülit tedavisi, zayıflama tedavisi, yüz gençleştirme, botoks, kırışıklık giderme, cilt sorunları giderme işlemleridir. Kadınların sıkça başvurma sebeplerinden biri de cilt soydurma işlemleridir. Ciltteki yaralar, izler geçmeyen doğuştan gelen pürüzler de estetik uzmanıyla çözülebiliyor. Derinin yüzeysel tabakası soyularak ortaya pürüzsüz bir cilt çıkarılır. Lokal veya genel anestezi yapılabilir.

Son teknolojik aletler ve imkanlarla artık estetik yaptıran kişiler aynı gün evine dönebilmekte ve izler kısa bir sürede iyileşmektedir. Botoks ve bazı işlemlerden sonra ise doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde hareket etmeli ve gereken zamanlarda kontrole gitmelisiniz. Unutmayın, asıl güzel olan sizsiniz ve kendinize değer vermelisiniz..

 

Didem Bektaş

About the author

Didem, hayatı ve hayata ait olan şeyleri hayal gücüyle pekiştirerek irdelemeyi sever. Yazı yazmak ve resim yapmak başta olmak üzere sanatsal çalışmalarda bulunmak en büyük hobileridir. Doğada yapılan her şeye bayılır. Hayat dolu ve renkli bir kişiliğe sahiptir.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}